Zapraszamy na zajęcia grupowe dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia grupowe dla dzieci

Cykl grupowych zajęć sobotnich z podziałem na grupy wiekowe:

  • Grupa wiekowa 2-4 lat (dziecko uczestniczy w zajęciach razem z rodzicem) max.6 dzieci godz. 9.00-10.00
  • Grupa wiekowa 4-8 lat max.8 dzieci godz. 11.00-12.00

ZAJĘCIA Z ARTETERAPII

Zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć arteterapeutycznych dla dzieci. Wykorzystując metody terapii zajęciowej z elementami chromoterapii, terapii plastycznej oraz muzyko- i choreoterapii zabierzemy Państwa dzieci w podróż do krainy wyobraźni. Połączenie dwóch światów ekspresji- sztuki i terapii- umożliwi dzieciom odreagowanie napięć i emocji, pozwoli na bezpieczne nawiązywanie kontaktu i ćwiczenie umiejętności społecznych. Obcowanie ze sztuką i aktywne uczestnictwo w procesie jej tworzenia sprawi, że dzieci nabiorą zaufania do własnych kompetencji, wzrośnie zatem ich poczucie sprawstwa i własnej wartości. „Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie” (Pablo Picasso). Dając dzieciom możliwość swobodnej ekspresji pozwalamy im na komunikację ze światem, dzięki czemu możemy je lepiej poznać i bardziej zrozumieć.

ZAJĘCIA Z BAJKOTERAPII

„Myślicie, że to bajka? To teraz zamknijcie oczy, pomyślcie marzenie, a potem rozwińcie skrzydła i… spełnijcie swój sen!” (Anna Świąć)

Zapraszamy na spotkania z bajką- cykl zajęć z bajkoterapii dla dzieci. Moc dziecięcej wyobraźni „ubierzemy” w szaty terapii. Stworzymy bezpieczny azyl pracy terapeutycznej dla wielu problemów i trudności, z którymi spotykają się najmłodsi. W drodze poprzez bajkową fabułę dziecko będzie miało możliwość rozpoznania przeżywanych emocji i ich usystematyzowania, co za tym idzie zredukowania lęku i pokonania trudności. Wykorzystywane przez nas bajki-pomagajki będą ogromnym wsparciem dla maluchów, które w naszych bohaterach z pewnością znajdą cząstkę siebie. Będziemy ćwiczyć koncentrację, uwagę i pamięć, a także stymulować mowę i kształtować nawyk aktywnego słuchania. Zapraszamy na pokład i lecimy do krainy fantazji!

Zajęcia prowadzi pedagog Agnieszka Cichosz.

About the author

AdminPordani administrator